Trzecią i ostatnią część artykułu poświęcam rzadkiemu ale bardzo trudnemu w analizie problemowi, który może pojawić się w czasie adaptacji API w wykorzystaniem TaskCompletionSource.

Czytaj dalej

W drugiej części serii zajmę się adaptacją API, w którym asynchroniczność jest zrealizowana przez zdarzenia (ang. events).

Czytaj dalej

Programowanie asynchroniczne w C# stało całkiem znośne od kiedy język ten posiada słowa kluczowe async i await ... wielu z nas, programistów, jest jednak do dzisiaj zmuszonych pisać asynchronicznie tak jak (nie)potrafi i tak środowisko im na to (nie)pozwala ... Żaden kod napisany przez pierwsze 11 lat istnienia .Net nie miał szans ich użycia. Kod napisany później także niekoniecznie z niego korzysta.

Myślę, że w takiej sytuacji adaptacja starego API na własną rękę może być opłacalna, dlatego postanowiłem popełnić serię artykułów pokazujących jak można się za to zabrać.

Czytaj dalej

Podczas implementowania jedego z ficzerów aplikacji w pracy popełniłem metodę, w której uruchomiłem asynchroniczną metodę bez awaita.

Czytaj dalej

MVVM Light jest biblioteką ułatwiającą tworzenie aplikacji .Net wykorzystujących wzorzec MVVM. Jak do tej pory cieszy się moją sympatią w stopniu znacznie wyższym niż inne frameworki. Głownie dlatego, że nie robi rzeczy o które go nie proszę. Ostatnio jednak znalazłem ciekawe zachowanie tej biblioteki, które może powodować pojawianie się niedeterministycznych bugów

 

Czytaj dalej

2015-10-10 11:19:04

NCrunch - Jakie to, kurwa, dobre

Cytatem Youtubowego kucharza (Food Emperor) polecam wszystkim narzędzie wniesione do zespołu, w którym pracuję, przez nowego kolegę Sebastiana.

 

Czytaj dalej

Ostatnimi czasy w jednym z projektów pociągnąłem sobie aktualizacje bibliotek przez Nuget'a. A że byłem leniwy to pociągnąłem je jak leci, nie patrząc co aktualizuje o change logu poszczególnych bibliotek nie mówiąc.

Nie róbcie tego w domu!
Jedną z aktualizacji była nowa wersja mechanizmu ASP.Net Identity ...

Czytaj dalej

2014-09-13 12:46:19

Gdy HtmlHelper to za mało

Czytając ostatnio o rozszerzeniach do klasy HtmlHelper, stwierdziłem że w wraz z rozwojem projektu ich różnorodność może stać się trudna do ogarnięcia i przydałoby się je pogrupować, zorganizować.
Zacząłem się więc zastanawiać jak takie rozwiązanie mogłoby wyglądać. Zaznaczam przy tym że sam tego jeszcze nie doświadczyłem, a koncepcje dalej przedstawione są raczej propozycjami niż wskazówkami.

Czytaj dalej

Zagadnieniem do którego dotarłem w ramach moich eksploracji EmguCV jest rysowanie. 
Podstawowym narzędziem rysującym jest metoda Draw. Metoda ta ma 11 przeciążeń, które osobiście podzieliłbym na 3 grupy: Rysowanie kształtów, Wyświetlanie tekstu, Rysowanie sekwencji.

Czytaj dalej

Pomimo bardzo bogatego zestawu metod klasy Image nie robi ona wszystkiego. Więc istnieje konieczność operacji bezpośrednio na punktach składających się na obraz.

Czytaj dalej