Programowanie asynchroniczne w C# stało całkiem znośne od kiedy język ten posiada słowa kluczowe async i await ... wielu z nas, programistów, jest jednak do dzisiaj zmuszonych pisać asynchronicznie tak jak (nie)potrafi i tak środowisko im na to (nie)pozwala ... Żaden kod napisany przez pierwsze 11 lat istnienia .Net nie miał szans ich użycia. Kod napisany później także niekoniecznie z niego korzysta.

Myślę, że w takiej sytuacji adaptacja starego API na własną rękę może być opłacalna, dlatego postanowiłem popełnić serię artykułów pokazujących jak można się za to zabrać.

Czytaj dalej

2015-10-10 11:19:04

NCrunch - Jakie to, kurwa, dobre

Cytatem Youtubowego kucharza (Food Emperor) polecam wszystkim narzędzie wniesione do zespołu, w którym pracuję, przez nowego kolegę Sebastiana.

 

Czytaj dalej

2014-09-13 12:46:19

Gdy HtmlHelper to za mało

Czytając ostatnio o rozszerzeniach do klasy HtmlHelper, stwierdziłem że w wraz z rozwojem projektu ich różnorodność może stać się trudna do ogarnięcia i przydałoby się je pogrupować, zorganizować.
Zacząłem się więc zastanawiać jak takie rozwiązanie mogłoby wyglądać. Zaznaczam przy tym że sam tego jeszcze nie doświadczyłem, a koncepcje dalej przedstawione są raczej propozycjami niż wskazówkami.

Czytaj dalej

2014-07-17 22:30:38

Sqlite - agregacja bez group by

Krótki wpis o błędzie znalezionym przeze mnie w Sqlite.

Czytaj dalej

2014-06-10 22:43:35

Amatorskie spojrzenie na EmguCV

EmguCV jest .Netowym wrapperem do OpenCV - potężnej biblioteki do przetwarzania i analizy obrazów (zarówno statycznych jak i ruchomych) oraz innych sygnałów cyfrowych.

Ważną cechą biblioteki jest fakt iż stara się ona wykorzystać jak najlepiej zasoby dostępne na maszynie na której jest ona uruchomiona, ze szczególnym uwzględnieniem karty grafiki.

Czytaj dalej

Eclipse Database Development Tools to całkiem fajne narzędzie do współpracy z SQL-owymi bazami danych. Posiada kolorwanie składni, możliwość edycji danych w tabelkach, jest zintegrowane z Eclipsem, działa z każdym silnikiem SQL z jakiego kiedykolwiek korzystałem, a co najważniejsze jest dostępne za free.

Jednak podczas przenoszenia bloga na nowy hosting i domenę przytrafiła mi się przykre doświadczenie. Próbowałem z tego narzędzia odpalić skrypt migrujący dane. I zamiast pełnej bazy zobaczyłem komunikat o niepoprawnej składni.

Czytaj dalej

2014-02-23 00:00:00

Lazy Yield Problems

Zanim przejdę do sedna sprawy nakreślę najpierw ciąg wydarzeń który mnie ku napisaniu tego posta skłonił.

Ostatnimi czasy wykonywałem małą biblioteczkę "na własne potrzeby" kt

Czytaj dalej

2011-12-25 00:00:00

Świąteczne małpki

W ostatnim czasie w pracy spotkałem się z problemem który w uproszczeniu wygląda następująco:

Mamy listę obiektów typu Dział zawierających kolekcje obiektów typu Wydział zawiera

Czytaj dalej

Podczas wielu batalii z WCF'em natknąłem się na konieczność umieszczenia w obiekcie będącej elementem jakiejś kolekcji referencji do obiektu posiadającego tą kolekcję.

Czytaj dalej

2011-07-10 00:00:00

Słów kilka o krotkach.

Chciałem dzisiaj opisać trochę moje doświadczenia z krotkami.

Pomimo że ich konstrukcja nie jest złożona, a istnienie klasy o ich cechać było wyczekiwane dość długo to pojawiły

Czytaj dalej