IoT z wykorzystaniem ESP8266

Uruchomienie programu

Aby móc uruchomić program na płytce potrzebny jest programator – urządzenie posiadające port szeregowy pracujący w napięciu 3.3V i prędkością 115.2kbps. Żaden ze standardowych portów w komputerze nie spełnia tych wymagań, W internecie można znaleźć opis jak wykorzystać Arduino jako adapter ale ja kupiłem gotowy układ.

Należy podpiąć układ do programatora, a programator do komputera. Trzeba się też upewnić czy programator jest poprawnie ustawiony. Mój posiada mały przełącznik który przełącza układ między trybami komunikacji i programowania. Inne programatory posiadają np regulację napięcia między 3.3 i 5 Volt – to wyższe usmaży nam płytkę.

Następnie należy otworzyć Arduino IDE, kliknąć „Tools > Port > Numer portu odpowiadający programatorowi”. Na liście może znajdować się wiele portów COM, w przypadku trudności z identyfikacją należy odłączać i podłączać programator – lista portów odświeża się przy otwarciu menu „Tools”.

Na koniec zostaje wgrać program przyciskiem upload (duża strzałka w prawo), podłączyć układ do zasilania i patrzeć jak działa.

Inne artykuły związane z Internetem rzeczy

Jedna odpowiedź do “IoT z wykorzystaniem ESP8266”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *